PROFES Mariusz Dyduch partnerem III Konwentu Kobiet Sukcesu

Już po raz trzeci w murach Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu odbył się III Konwent Kobiet Sukcesu, który w swojej tegorocznej edycji nosił tytuł „Matka, żona, bizneswoman – kobieta XXI wieku”. Organizatorem wydarzenia było działające w strukturach uczelni Centrum Rozwoju Kobiet. Partnerem III Konwentu Kobiet Sukcesu był także PROFES Mariusz Dyduch.

Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 200 osób reprezentujących różne branże i instytucje działające w Zagłębiu Dąbrowskim, poświęcone było przede wszystkim kwestii przedsiębiorczości, pozycji kobiet w przestrzeni społeczno – politycznej i gospodarczej oraz możliwości wspierania ich rozwoju osobistego .

W programie konferencji znalazły się wystąpienia ekspertów- teoretyków i praktyków, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Wykład inauguracyjny wygłosiła dr Aleksandra Wentkowska, pełnomocnik terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach. Pozostałe prezentacje dotyczące znaczenia kompetencji społecznych, komunikacji i rozwoju osobistego przedstawili Ewa Miętkiewicz -Ciepły oraz Sebastian Korfel. Gościem specjalnym Konwentu była Maria Rotkiel, psycholożka, coach oraz mówczyni motywacyjna.

W trakcie Konwentu przyznane zostały Nagrody „Kobieta Humanitas”, które w tegorocznej edycji trafiły do rąk kobiet niezwykłych – Anny Dymnej, aktorki i założycielki Fundacji „Mimo wszystko” oraz Barbary Ptak, wybitnej kostiumolog teatralnej i filmowej.

W trakcie Konwentu przedstawiciele władz Wyższej Szkoły Humanitas z JM Rektorem, prof. WSH dr hab. Michałem Kaczmarczykiem uhonorowali także panie szczególnie zasłużone w swojej działalności zawodowej, artystycznej czy społecznej. W kategorii „Biznes” wyróżniono p. Sonię Dragę – właścicielkę wydawnictwa „Sonia Draga” oraz Beatę Zamorę – członkinię zarządu sieci salonów obuwniczych La Strada, w kategorii „Społeczeństwo” panią Barbarę Sopot – Zembok – zastępcę burmistrza Miasta Pszczyna oraz Aleksandrę Marzyńską – Naczelniczkę Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. W kategorii „Kultura” kapituła doceniła pracę i zaangażowanie pani Marii Meyer – uznanej aktorki teatralnej, od 1988 roku związana z chorzowskim Teatrem), oraz panią Wiesławę Konopelską – redaktorkę naczelną gazety samorządowej „Echa Czeladzi” i Miesięcznika Kulturalnego „Śląsk”.

III Konwent Kobiet Sukcesu to interesujące przedsięwzięcie, które inspiruje i przyczynia się do wymiany cennych spostrzeżeń. PROFES Mariusz Dyduch z wielką ochotą wspiera takie inicjatywy. Wiemy, że rozwój osobisty, zdobywanie kompetencji i wymiana doświadczeń jest fundamentem sukcesu nie tylko w biznesie, ale w życiu w ogólne. Oferta szkoleniowa naszej firmy doskonale wpisuje się w oczekiwania naszych partnerów, tym chętniej uczestniczymy w seminariach i konferencjach wspierających rozwój i sukcesy mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska – podkreśla Mariusz Dyduch, właściciel firmy PROFES Mariusz Dyduch.

Zdjęcia: Wyższa Szkoła Humanitas