Na jakie szkolenia warto wysłać pracowników?

Szkolenia Katowice są jedną z metod rozwoju pracowników. Dzięki nim zyskują nowe kompetencje i przyczyniają się do umocnienia pozycji firmy na rynku. Obecnie oferta zewnętrznych firm szkoleniowych jest bardzo bogata, dlatego dla swoich pracowników możesz przygotować rozbudowaną ofertę szkoleniową.

Szkolenia twarde i miękkie dla pracowników

Szkolenia dla pracowników można podzielić na dwa typy:

 • twarde – są związane ze zdobywaniem wiedzy specjalistycznej i typowo zawodowej. Pracownik szkoli się z zakresów, które mają bezpośredni wpływ na jego pracę. Najczęściej są to szkolenia informatyczne, finansowe, księgowe, sprzedażowe, marketingowe czy menadżerskie;
 • miękkie – pomagają w rozwijaniu indywidualnych umiejętności człowieka. Takie szkolenia Katowice najczęściej dotyczą komunikacji interpersonalnej, zarządzania czasem, asertywności, radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Dają satysfakcję ze stawania się lepszym człowiekiem. Niektóre firmy decydują się dla swoich pracowników na szkolenia z rozwiązywania konfliktów, zarządzania zespołem czy autoprezentacji.
 • Językowe szkolenia Katowice jako niezastąpiony element rozwoju osobistego

  Wiele polskich firm współpracuje z zagranicznymi kontrahentami, dlatego od pracowników wymagana jest znajomość przynajmniej języka angielskiego. Im jednak posiada większą swobodę w komunikowaniu się w innych językach, tym lepiej. Często pracownicy są wysyłani na językowe szkolenia Katowice, które mają pomóc im w nauce języka specjalistycznego, charakterystycznego dla branży, w której działają. Mają także za zadanie zwiększyć swobodę wypowiadania się.

  Popularne są zarówno korepetycje niemiecki Sosnowiec, jak i korepetycje angielski Będzin. Te dwa języki w biznesie są jak najbardziej pożądane, ze względu na ich globalność.

  Szkolenia dla pracowników – korzyści dla firmy

  Szkolenia w niezastąpiony sposób wpływają na rozwój firmy. Pracownicy podnosząc swoje kwalifikacje znacznie lepiej i szybciej realizują projekty. Dobrze wykształcona kadra świadczy o wysokiej jakości usług i z pewnością staje się wizytówką właściciela.

  Pracownicy uczestniczący w szkoleniach czują wsparcie firmy, która chce inwestować w ich rozwój. Wiedzą dzięki temu, że są cennym ogniwem docenianym przez właścicieli.